Studia 2020

Pomagamy maturzystom 2020. Online!

7-10 lipca, godz. 13:00-17:00
ABC Rekrutacji

Startować na jeden wybrany kierunek, na jedną uczelnię, czy próbować sił w wielu miejscach? Czekać do końca na liście rezerwowej czy decydować się od razu po zakwalifikowaniu na pierwszy z wybranych wydziałów? Walczyć o każdy punkt na świadectwie dojrzałości, a jeżeli tak, to w jaki sposób? Maturzyści 2020  znajda odpowiedzi na wszystkie te pytania podczas cyklu spotkań online „ ABC rekrutacji” w dniach 7-10 lipca. To kolejny etap kampanii informacyjnej prowadzonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a realizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. 

Przejdziemy przez te 4 lipcowe dni w towarzystwie uczelni:

  • 7 lipca (wtorek) – uniwersytety
  • 8 lipca (środa) – uczelnie techniczne
  • 9 lipca (czwartek) – uczelnie medyczne
  • 10 lipca (piątek) – uczelnie niepubliczne

„Dobrze poinformowani mniej się denerwują” – ta uniwersalna zasada ma zastosowanie szczególnie w tym roku. Wszystkich, którzy 8 czerwca 2020 roku przystąpili do egzaminu maturalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń online dedykowanych tegorocznym kandydatom na studia.

Przed nami jeszcze

Giełda Wolnych Miejsc

Dwa wrześniowe spotkania online oraz na bieżąco aktualizowana lista ciągle otwartych możliwości.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy

Partnerzy

Archiwum wydarzeń

Kierunkowskaz Kariery
kierunki ścisłe, rolnicze i leśne

Chcesz mądrze zadbać w przyszłości o środowisko i klimat, chcesz być mistrzem w zawodach przyszłości związanych z naturą? Może fascynują Cię nauki ścisłe i marzysz o karierze naukowca? Sprawdź rekomendacje i informacje o takich studiach. 

Kierunkowskaz Kariery
kierunki społeczne i ekonomiczne

Chcesz być managerem? Interesujesz się socjologią lub psychologią? Ekonomia, psychologia, analiza danych big data, administracja, socjologia, e-biznes, zarządzanie zasobami ludzkimi – czy któryś z kierunków społecznych lub ekonomicznych jest tym, o którym myślisz w perspektywie studiów i kariery zawodowej?

Kierunkowskaz Kariery
kierunki medyczne i o zdrowiu

Planujesz studia na akademii medycznej? Zastanawiasz się, który z kierunków będzie dla Ciebie najwłaściwszy, który ma największy sens w świecie, w którym ochrona zdrowia ma coraz większe znaczenie?Jak zostać lekarzem, położną, menagerem służby zdrowia?

Kierunkowskaz Kariery
kierunki techniczne

Planujesz studia na politechnice? Wahasz się, który z kierunków będzie najwłaściwszy i “wirusoodporny”? Informatyka, inżynieria biomedyczna, zarządzanie i inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn, cyberbezpieczeństwo,  bioinżynieria zwierząt, grafika, technologia chemiczna, inteligentne miasta, logistyka, elektronika i telekomunikacja, budownictwo, nanotechnologia, automatyka i robotyka, mechatronika – to kierunki techniczne, które warto bliżej poznać!

Kierunkowskaz Kariery
kierunki humanistyczne i społeczne

Marzysz o studiach językowych i filologicznych? Chcesz studiować prawo lub stosunki międzynarodowe? Czym kierować się wybierając egzotyczną i elitarną sinologię, lub podejmując decyzję o wyborze popularnych kierunków społecznych?

Wirtualny Dzień Maturzysty
3 czerwca

3 czerwca, równo 117 godzin przed pierwszym egzaminem maturalnym, odbył się Dzień Maturzysty 2020 – pierwsze wydarzenie online przygotowane w ramach naszej kampanii informacyjnej. Organizatorzy kampanii – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” – za cel postawili sobie pomoc maturzystom 2020.

Ostatnie wątpliwości rozwiewali: dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik, eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie: Teresa Bulska-Leśniak (koordynator egzaminu maturalnego z języka polskiego) i Piotr Ludwikowski (koordynator egzaminu maturalnego z matematyki) oraz psycholog i doradca kariery  z Perspektyw Joanna Koper. więcej…