Studia 2020

Pomagamy maturzystom 2020. Online!

Dziękujemy uczestnikom Kampanii Studia 2020 za udział w tym wydarzeniu. Naszym celem było wsparcie Was w przygotowaniu się do czerwcowej matury i do wyboru dobrych dla Was studiów i uczelni. Zgromadzone informacje i prezentacje, oraz zarejestrowane rozmowy stanowią niezwykle cenny materiał inspirujący do odnalezienia takich studiów i uczelni, które spełnią Wasze marzenia o sensownej nauce. Zostawiamy je tutaj do dowolnego przeglądania zarówno dla Was, jak i dla kolejnego rocznika maturzystów, którzy wybierać będą swoje ścieżki kształcenia w roku akademickim 2021/22.

„Dobrze poinformowani mniej się denerwują” – ta uniwersalna zasada ma zastosowanie szczególnie w tym roku. Wszystkich, którzy 8 czerwca 2020 roku przystąpili do egzaminu maturalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń online dedykowanych tegorocznym kandydatom na studia.

Organizatorzy

Partnerzy

Archiwum wydarzeń

Giełda wolnych miejsc

Oferta “last minut” – dla tych, którzy chcą zrewidować swoje wcześniejsze plany lub oczekujących na wyniki poprawianej matury.

  • dzień 1 – studia techniczne,  ścisłe, medyczne, rolnicze i przyrodnicze
  • dzień 2 – studia humanistyczne, społeczne i ekonomiczne

Kierunkowskaz Kariery
kierunki ścisłe, rolnicze i leśne

Chcesz mądrze zadbać w przyszłości o środowisko i klimat, chcesz być mistrzem w zawodach przyszłości związanych z naturą? Może fascynują Cię nauki ścisłe i marzysz o karierze naukowca? Sprawdź rekomendacje i informacje o takich studiach. 

Kierunkowskaz Kariery
kierunki społeczne i ekonomiczne

Chcesz być managerem? Interesujesz się socjologią lub psychologią? Ekonomia, psychologia, analiza danych big data, administracja, socjologia, e-biznes, zarządzanie zasobami ludzkimi – czy któryś z kierunków społecznych lub ekonomicznych jest tym, o którym myślisz w perspektywie studiów i kariery zawodowej?

Kierunkowskaz Kariery
kierunki medyczne i o zdrowiu

Planujesz studia na akademii medycznej? Zastanawiasz się, który z kierunków będzie dla Ciebie najwłaściwszy, który ma największy sens w świecie, w którym ochrona zdrowia ma coraz większe znaczenie?Jak zostać lekarzem, położną, menagerem służby zdrowia?

Kierunkowskaz Kariery
kierunki techniczne

Planujesz studia na politechnice? Wahasz się, który z kierunków będzie najwłaściwszy i “wirusoodporny”? Informatyka, inżynieria biomedyczna, zarządzanie i inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn, cyberbezpieczeństwo,  bioinżynieria zwierząt, grafika, technologia chemiczna, inteligentne miasta, logistyka, elektronika i telekomunikacja, budownictwo, nanotechnologia, automatyka i robotyka, mechatronika – to kierunki techniczne, które warto bliżej poznać!

Kierunkowskaz Kariery
kierunki humanistyczne i społeczne

Marzysz o studiach językowych i filologicznych? Chcesz studiować prawo lub stosunki międzynarodowe? Czym kierować się wybierając egzotyczną i elitarną sinologię, lub podejmując decyzję o wyborze popularnych kierunków społecznych?

Wirtualny Dzień Maturzysty
3 czerwca

3 czerwca, równo 117 godzin przed pierwszym egzaminem maturalnym, odbył się Dzień Maturzysty 2020 – pierwsze wydarzenie online przygotowane w ramach naszej kampanii informacyjnej. Organizatorzy kampanii – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” – za cel postawili sobie pomoc maturzystom 2020.

Ostatnie wątpliwości rozwiewali: dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik, eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie: Teresa Bulska-Leśniak (koordynator egzaminu maturalnego z języka polskiego) i Piotr Ludwikowski (koordynator egzaminu maturalnego z matematyki) oraz psycholog i doradca kariery  z Perspektyw Joanna Koper. więcej…